תרגילים בשיטת פאולה

שיטת פאולה - תרגילים  

 

התרגילים בשיטת פאולה  פשוטים ומותאמים לכל אחד בהתאם לגיל, מצב בריאות ויכולות הגוף.

רובם הגדול של התרגילים מתבססים על  פעולות פיזיולוגיות שקורות בגוף באופן טבעי בעזרת השרירים הטבעתיים.  התרגול אפשרי במנחים שונים - שכיבה , עמידה, ישיבה ואף הליכה.

המייחד את התרגילים בשיטת פאולה היא העובדה, שהם מותאמים אישית למצב הגופני והנפשי, מובנים ומשתנים בהתאם לשיפור או הרעה במצב המתעמל. התרגול מתבצע בריכוז ותשומת לגוף לתחושות ולתגובות הספונטניות הנובעות מכל תרגיל. במשך הזמן וככל שלומדים להקשיב ולהתבונן,  נבנות תגובות שרשרת הנובעות מהצרכים השונים של הגוף ונחוות אצל כל אחד באופן שונה.

התרגילים בשיטת פאולה מתפתחים ומשתנים ממפגש למפגש ויחד איתם התנועות והתגובות האישיות הקשורות לצרכים של הגוף.

 

 

שימוש בתרגילים בשיטת פאולה תוך כדי חיי היום יום:

 

בשל אופיים, ניתן לשלב ולתרגל בקלות את התרגילים בשיטת פאולה  גם בפעולות  יומיומיות כגון: הליכה, נהיגה, נסיעה, צפייה בטלוויזיה, קריאה,  עמידה בתור , קימה ועוד... ובפעולות מקצועיות כגון: תוך כדי ריקוד, נגינה, שירה, משחק , הוראה , ישיבה מול מחשב, ספורט ועוד....

בכל הפעילויות האלה התרגול מלווה את הפעולה באופן כזה שדורש מעט מאד תשומת לב, והרווח ממנו מתבטא בשמירה על רצפת האגן, מניעת דליפת שתן או צואה, יציבה נכונה, דבור נינוח, והופעה חיצונית המשדרת בטחון וזקיפות.

הטמעת התרגילים של שיטת פאולה בפעילויות היומיות ובמצבים השונים בחיי היום יום  משפר באופן ניכר את החיבור לגוף ותורם רבות לבריאות תקינה ושיפור הרגלים גופניים ונפשיים כאחד.

 

 

 למי מתאמים התרגילים בשיטת פאולה

 

תרגול בשיטת פאולה מתאים לכל גיל. מתינוק דרך מסאג'ים מיוחדים לשיטת ועד קשיש, כמעט כל אחד יכול לתרגל וליהנות מן התוצאות.

בעבודה עם תינוקות וילדים קטנים נעזרים בעיסויים ובמשחקים מותאמים לגיל ולאופיו של הילד המעוררים את התגובות הרצויות.

 

052-8206397​