המלצות

 אייל. ש.  - מורה למוסיקה

יתכן שנמתין שנים עד שהעקרונות של שיטת פאולה יופיעו בספרי הטבע של ילדים בבי״ס,

אבל מי שיתנסה בתרגול בשיטת פאולה, יבין שמערכת השרירים הטבעתיים פועלת בגוף במקביל ויש לה השפעה מכרעת על כל שאר מערכות הגוף.

 כתלמיד בקורס להכשרת מורים בשיטת פאולה , למדת לא רק את עקרונות השיטה, אלא גם איך לגשת לכל מטופל  בדרך אישית מותאמת  ספצפית.

 כמוסיקאי ונגן גיטרה הרגשתי איך התרגול בשיטה משפר באופן משמעותי את תפקודי הגוף ואת היכולת שלי בנגינה ושירה.

 

 אילנה - לווי הריון והכנה ללידה

הגעתי אל קורין באמצע ההריון שלי, כשחיפשתי מדריכה בשיטת פאולה ורצוי כזו עם אוריינטציה כלפי ענייני נשים בכלל והריון ולידה בפרט. כבר בשיחת הטלפון הראשונה קורין הרגיעה אותי ואמרה לי שאני מגיעה בדיוק בזמן לא מאוחר מדי במהלך ההריון ולא מוקדם מדי להתחיל להתכונן.

במהלך השעורים קורין נתנה לי כלים במהלך לתרגול בבית. אני משוכנעת שבזכותם ההריון כולו היה קל יחסית וטוב, כך שאפילו הצלחתי להמשיך לעבוד בעבודה פיזית שכללה שעות ארוכות על הרגליים עד כמעט סופו. 

הרגשתי שהתרגול שהיא בנתה איתי ובשבילי איפשר לי באמת להרגיש כמו שתמיד אומרים ש"הריון זאת לא מחלה" ושאני מצליחה לשמור על הגוף שלי שימשיך לתפקד באופן אופטימלי. 

בשיטה למדתי לסמוך על עצמי שהגוף שלי יודע ללדת.  קורין ציידה אותי בסט כישורים מספק שבא לידי ביטוי בזמן הלידה, ואפשר לי לצלוח לידה טבעית, פעילה, שהיתה  אמנם לא קלה אך באותה נשימה היתה מאוד מוצלחת ובדיוק כמו שקיוויתי שתהיה.

חווית הלידה היתה בונה ואני מאמינה שאמנם אני עשיתי את העבודה הקשה ...אבל אלה היו הכלים שקיבלתי מקורין שאפשרו לי לעשות אותה.

בעקבות הלידה, שהייתה טבעית וללא התערבות, התאפשר לי במיידי להתמקד במה שחשוב באמת - הטיפול בקטנצ׳יק שלי. 

בנוסף, קורין התברכה בכמויות מרשימות של היגיון בריא ותודות לה הרבה נושאים איתם התמודדתי במהלך ההריון, קיבלו פרופורציה אחרת ומתאימה יותר. 

אין מילים לתאר את התמיכה שקיבלתי מקורין וכל זאת במסגרת מאוד מצומצמת בזמן ומאוד ממוקדת בנושא הלידה שהתקרבה. אני ממליצה על קורין מכל הלב ומודה לה על התמיכה והעזרה הנדירים.

 

 

 א.מ -  לווי הריון בסיכון גבוה והכנה ללידה

את קורין פגשתי לראשונה בעיצומו של הריון קשה מנשוא.

סבלתי מהתפצלות אגן חמורה, דבר שהסב לי כאב חזק וחד עם כל תזוזה קטנה מחד, וכאב עמום שהלך והחמיר כאשר נשארתי באותה התנוחה מאידך, כמעט שלא יכולתי לזוז.

הבטן גדלה, ואיתה הלחץ על עצמות האגן... משככי כאבים היו מחוץ לתחום מחשש לבריאות העובר, וכך העברתי את ההריון ביסורי כאב שהלכו והחמירו ככל שהימים חלפו. 

בכל משך ההריון הזה נאחזתי בחלום ישן שלי- ללדת בלידת בית טבעית ללא התערבות רפואית אגרסיבית. חלום שנראה רחוק ממני יותר ויותר ככל שהמציאות הפיזית של ההריון הזה ׳תפחה׳ על פני.  

למרות שגרתי בחו״ל והפרידו ביננו יבשות וימים, ועל אף מצבי העגום, קורין החליטה להענות לאתגר ולאמן אותי עם שיטת פאולה חיפה להכנה ללידה טבעית.

כך הפכו השעורים האינטרנטיים עם קורין להיות נקודות האור בשגרת הכאב שלי. קורין לא הסכימה לאפשר לי לתת לדכדוך להשתלט עלי, ובוודאי שלא הרשתה לי לוותר על חלום הלידה הטבעית שלי. קורין, מלאת מרץ, אופטימיות, חוכמת חיים, רגישות, וטוב לב, היתה מפציעה ממסך המחשב שלי, ומשיבה אותי לשפיות.

בסדרות של תרגילים מדהימים אותם יכולתי לבצע גם במצבי הגופני המדורדר, זכיתי לחוש הקלה פיזית ולהרוויח מעט תחושת שליטה על המצב שלי. למרות שכבר בקושי יכולתי לצאת מהמיטה ולהיגרר לשרותים עם הליכון, ולמרות שכבר בקושי הייתי מסוגלת לשבת בכסא גלגלים, חזרתי להאמין בגוף שלי וביכולת ללדת בצורה טבעית.

קורין עזרה לי מרחוק לשקול את האופציות שלי, כך שבעידודה, שכרתי בריכת לידה עמוקה מאד כחודש וחצי לפני הלידה. קורין סייעה לי והדריכה אותי במציאת אביזרים לציוד בריכת הלידה. כאשר הייתי בבריכה (דבר שדרש הערכות מורכבת ועזרה נוספת כי לא הייתי מסוגלת להכנס לבריכה בעצמי) יכולתי לצוף במים. כך קורין אפשרה לי את היכולת לנוע מעט ולתרגל שיטת פאולה בתוך המים כאשר היא צופה בי ומדריכה אותי מבעד למסך המחשב.

ייחלתי ללידה מוקדמת, אך ההריון נמשך 42 שבועות. בשבועות האחרונים קורין עודדה ותמכה בי במעברי החדים בין יאוש לתקווה.

האיכויות האנושיות של קורין הן שעושות אותה למדריכה בחסד, ואלמלא התמיכה והעצות שלה, וודאי הייתי שוקעת בדיכאון עמוק באותם ימים שנדמו כאילו הם שנים. במדינה בה התגוררתי לידות בית הן ממוסדות (ובניגוד לישראל, מומלצות לכל יולדת) וממומנות בביטוח הבריאות הציבורי. לכן כעשרים דקות לאחר שהחלו הצירים, הגיעו שתי מיילדות לביתנו.

הן צפו בי בהשתאות, מדדה בקושי על הליכון, ונגררת בעזרתו של בעלי מהמיטה לכיוון בריכת הלידה. שם, תוך שאני שעונה על מצוף (כי גם בתוך המים לא יכולתי לשאת את משקל גופי), תרגלתי את מה שקורין למדה אותי.

״התנפלתי״ על כל ציר במצמוצי עיניים, כיווצי אגרופים, נשימות ״ש״ והרבה דימויים חיוביים שקורין העניקה לי, וכעבור פחות משעה, ילדתי תינוק בריא וענק במשקל 4.5 קילו!

את נס הלידה הזו הבטיחו שיזכרו תמיד כל מי שהיו מעורבים בטיפול בי בהריון הזה. כל מי שצפה בהדרדרות הפיזית המהירה כתוצאה מהתפצלות האגן שלי, וכל מי שהבטיח שהדרך היחידה להוציא את התינוק הזה לאוויר העולם, היא ניתוח קיסרי...

בזכותה של קורין הגשמתי את חלום חיי ללדת בלידה טבעית בבית. 

אבל זה לא היה הסוף... לאחר הלידה המשכתי לתרגל עם קורין והשתקמתי במהירות שיא. כך זכיתי גם לרקוד בחתונה של אחי פחות מארבעה חודשים אחרי הלידה.

 

 

קורין יקרה

על  שיטת פאולה

 עולם ומלואו,בגוף,בנפש,וברוח

כל מפגש איתך הוא מפגש שלי עם עצמי

 כל מפגש איתך הוא העמקה אל תוך תוכי ובמקביל אל עולמות אחרים

 המפגשים שלנו , העירו אותי – למודעות,הקשבה,דיוק והבנת הפשטות

 תודה לך על החוויה המדהימה

 מאחלת לך שנים רבות של עשיה,תרומה לעולמנו וללימוד השיטה .

 בתיה רדבן    

           

 

ט. ג., בת 70 רופאה בגמלאות- צניחת איברי האגן

אל קורין הגעתי עם ממצאי בדיקות שהראו:  צניחת שלפוחית שתן- ציסטוצלה דרגה 3, צניחת רחם דרגה 2, צניחת רקטום- רקטוצלה דרגה 2.

ביום האחרון של חג סוכות 2008 אירחתי בביתי אורחים רבים. באותו הערב בזמן המקלחת גיליתי בעצמי מעין כדור. הבנתי מיד שמדובר בצניחת רחם. הייתי בהלם, תוך שבוע הגעתי למומחה שהציע לי לעבור ניתוח של כריתת רחם ושחלות ( שלדבריו בגילי אין להם תפקיד).

היות ואני אישה פעילה ולא רציתי מוגבלויות כלשהן, הסכמתי מיד וב"פרוטקציה" קיבלתי תור לניתוח תוך שבועיים. חזרתי הביתה והתחלתי לעשות את הסידורים הדרושים לקראת הניתוח. למרות זאת שאלתי את עצמי- למה ניתוח? אולי יש אפשרות לטיפול אחר? למרות שהרופא שלל.

 כרופאה הכרתי את שיטת פאולה, החלטתי לנסות אותה.  למזלי הגעתי לקורין שבת, שלימדה אותי תרגילים והרגלי התנהגות אחרים וחדשים שעזרו לי לטפל בבעיית הצניחה. כיום אין לי כל בעיית שליטה ואני יודעת לשלוט במצב ב-80% - 90%.

 

 

 שירה, בת שלוש-  עצירות קשה (אינקומפרסיס)

הגעתי לקורין לאחר שנה של נסיונות עצמאיים לפתור את בעית העצירות של שירה בתי בת השלוש. כששירה נכנסה לגן חדש, בגיל שנתיים,  התחילה אצלה בעיה של עצירות קשה. בהתחלה חשבתי שזה בגלל האוכל שהיא אכלה, אבל לאחר שזה התחיל להחמיר, נאלצתי לעשות לה חוקן באופן עצמאי, וכדי לפתור את הבעיה התחלתי  בנוסף לתת לה תרופה נגד עצירות בחלב. במקביל הלכתי לרופא מומחה בתחום שהמליץ על תרופה נגד עצירות. לאחר שלא חל שום שיפור במצב ושירה כבר חגגה יומולדת  שלוש, החלטתי לפנות לפי המלצה  לקורין לטיפול בשיטת פאולה. כשקורין אמרה לי שהם יעבדו בפגישה בבצק, ובפלסטלינה וישחקו בבוץ ובמשחקים שמדמים תרגילים שניתנים למבוגרים,  לא חשבתי שזה יניב איזה שהיא תוצאה. אבל לאחר מספר פגישות, עם רשימת תרגילים לעבודה בבית, השינוי הורגש. שירה היתה מוכנה לשבת על האסלה, לאט- לאט השתפרה העצירות והיא הסכימה לעשות יותר ויותר יציאות בשירותים (במקום בתחתונים). מפעם לפעם הורדתי את מינון התרופה ובסוף שירה כבר לא השתמשה בתרופה בכלל. צריך היה לראות את הילדה כדי להאמין, היא היתה קוראת לי בהתלהבות "אמא אמא תראי עשיתי קקי בשירותים! ".ל

פני כל מפגש שירה היתה מתרגשת לפגוש את קורין, שתי הכלבות החמודות שלה ואת העכברה  "מסי" מהספר. היא היתה מדגימה לי בבית את התרגילים שהיא עשתה  אצל קורין בשיעור, אבל ההתלהבות האמיתית היתה – המסיכה, שאותה הם יצרו ביחד. בסוף כל מפגש קורין היתה מוציאה מסיכה מקרטון, שאותה הם היו מקשטות עם בצק צבעוני לסימון ההצלחה של שירה. בסיום הטיפול, כעבור חמישה חודשים, שירה קיבלה את המסיכה הביתה כמתנת פרידה.במהלך כל הטיפול קורין  תמכה והיתה אוזן קשבת  בשלב הקשה הזה.  אני מודה לה על המסירות ותשומת הלב בכל התהליך.

איה אמא של שירה

 

 

עפרה, תלמידה בקורס 

רציתי להודות לך על שלוש שנים מרתקות של למידה בקורס להכשרת מטפלים.

שנים בהן הצלחתי ללמוד ולחוות -את שיטת פאולה- בדרך מרתקת, מאתגרת ומעניינת.

יש בך את היכולת להעביר את הנושאים בדרך חווייתית, ובעיקר בדרך המאפשרת  ל"היפתח" .

לימדת אותי שאין "רק שחור ולבן" יש "המון גוונים",ויחד עם זאת קיימים כללים מאוד ברורים של מותר ואסור כמטפלת  לעתיד.

במיוחד אהבתי את יכולת ההבחנה הדקה שיש בך.

את הכישרון למצוא מילים ש"נוגעות" מילים שמאפשרות ל"היפתח".

בזכותך -עבורי -שיטת פאולה הינה מתנה שזכיתי בה.

ואין לי ספק שאמשיך - בשיטת פאולה - להעבירה הלאה לטפל ולהעשיר את חייו של כל מי שיהיה מעוניין בה.

 

בהערכה ואהבה רבה

עופרה

 

מיכל בת 40, אסטמה, בריחת שתן ושיקום לאחר לידה

אל קורין הגעתי שנה לאחר הלידה ועדיין נראתי בהריון מתקדם... במזל התגלגל לידי ספרה של פאולה, ושם קראתי שהתופעה מוכרת ואופיינית לנשים כמוני- אסטמטיות. בנוסף סבלתי גם מבריחת שתן בקפיצה וריצה, תופעות שהופיעו לאחר הלידה.

איזו הקלה הייתה להבין מקורין שהסימפטומים שכיחים והקץ למבוכה קרוב. 

העבודה המשותפת שלנו הגדירה לי בצורה הטובה ביותר את משמעות האמירה שהתהליך הוא החשוב, ולא  רק התוצאה. התוצאה הגיעה. לא ממש צ'יק צ'ק, אבל הבטן בסופו של דבר נעלמה ויחד איתה נעלמו התופעות של דליפת השתן.

בתחילת התהליך חוויתי התקף אסטמה שרמז כי אין מנוס אלא מלקשור את התופעות השונות מהם סבלתי. החשש הגדול שלי היה, שקורין לא תרצה לעבוד איתי כשאני בהתקף אסטמה קשה התחלף בהפתעה. גיליתי שאנחנו עומדות לעבוד על ההתקף הזה ביחד. זה היה מאוד שונה מכל מה שציפיתי שנעשה בשיעורים. הקשבנו לגוף שלי, וטיפלנו בו ברכות ועזרנו לו  והקשבנו לו עוד. למדתי לעבוד עם הגוף ולא נגדו. למדתי לזהות את הסימנים, לכבד אותום לאפשר לגוף לכוון אותי. קורין לימדה אותי לסמוך על הגוף שלי ולהיות סבלנית לתהליך. אני עדיין מופתעת כל פעם מחדש ממה שאני מגלה על עצמי וגם מהשיטה, ששבתה אותי בייחודיותה, והיום אני לומדת אותה לעומק בהכשרת המורים.

 

 תודה קורין,

על האנושיות, על ההקשבה המעמיקה והאמפתית, על העיניים הבוחנות שלא מפספסות שום ניואנס אף פעם. על התמיכה, על האמון הרב שאת נותנת בי ובתהליך שאנחנו עוברות יחד. על הידע ועל החכמה שאת מעבירה בעדינות ובהתחשבות אין קץ, ועל כל השינויים שחלו בי שאת חלקם ככל הנראה אבין רק בעוד שנים מהיום כשאסתכל אחורה.

 

052-8206397​