מהי שיטת פאולה​

השיטה פותחה בישראל על ידי פאולה גרבורג והיא מבוססת על הנחת היסוד כי בגוף הבריא כל השרירים הטבעתיים פועלים בעת ובעונה אחת. הצורך הטבעי של השרירים הטבעתיים לפעול בצורה סימולטנית הוא אבן היסוד עליו מתבססת השיטה. 

 

בחקירתה הבחינה פאולה שכאשר שריר טבעתי מסוים נחלש, ניתן לחזקו באמצעות שרירים טבעתיים אחרים תקינים, הגוררים עם הזמן את השריר החלש לפעילות תקינה. פעולת השרירים הללו מעוררת שרשרת של תגובות אישיות וספונטניות, שונות מאדם לאדם, המושפעות ממצבו הגופני נפשי של האדם ובו זמנית מהצורך והרצון הטבעי של הגוף לחזור למצב של בריאות תקינה. לשרירים הטבעתיים קשר גומלין לא רק בינם לבין עצמם אלא גם לשאר חלקי הגוף (שרירי שלד, ידיים, רגליים...) ומערכות פנימיות כגון: מערכת הנשימה, מערכת העיכול, רצפת האגן על כל איבריה ועוד... לדוגמא: כווץ שחרור העיניים בקצב נעים יפעיל עם הזמן את הספינקטרים שבתחתית האגן, כווץ שחרור הפה יגרור תגובה בספינקטר של פי הטבעת.

 

מערכת השרירים הטבעתיים והגוף מהווים תמונת ראי אחד של השני

עובדה מעניינת מאפיינת את השרירים הללו: הקשר שבין השרירים הטבעתיים הינו דו-כווני לדוגמא: אם נתרגל זמן מה את השרירים הטבעתיים שברצפת האגן נרגיש תגובה בשרירים הטבעתיים שבפנים.

 

למי השיטה מיועדת?

השיטה מטפלת במגוון רחב של בעיות וסימפטומים וגם נותנת מענה מניעתי וכלים לשמירה על איזון ואיכות חיים בכל הגילאים- לנשים גברים וילדים. השיטה מומלצת לנשים בהריון, קשישים ותינוקות. היא מותאמת אישית על פי גיל, צרכים ויכולות האדם.

 

052-8206397​